« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10153 154 następna »

KOMUNIKAT ws. projektu JEDZMY ODPOWIEDZIALNIE

ws. projektu JEDZMY ODPOWIEDZIALNIE

Fundacja przystąpiła do realizacji projektu „Jedzmy Odpowiedzialnie” w roku 2015 w ramach swojej działalności w zakresie międzynarodowego programu Eko-Szkoły (certyfikat Zielona Flaga).

Końcem 2016, zrekrutowano 49 szkół do realizacji projektów szkolnych związanych z propagowaniemzdrowszego i bardziej odpowiedzialnego żywienia w szkole. Zespół projektu udzielał wsparcie dlaukształtowania projektów, które miały być realizowane w roku szkolnym 2016/2017. Uczestnicząceszkoły miały również otrzymać wsparcie finansowe w wysokości do 400 Euro. Z uwagi na problemyfinansowe Fundacji w pierwszej połowie 2017 roku, nie było możliwości prefinansowania projektówszkolnych tak jak pierwotnie zakładano. Przyjęto możliwość refundacji wydatków poniesionych przezszkoły w realizacji swoich projektów, aby w ten sposób zakwalifikować poniesione koszty do projektuna podstawie końcowego sprawozdania merytorycznego i finansowego.

Fundacja – w porozumieniu z darczyńcą - zrezygnowała z dalszego udziału w programie Eko-Szkołyoraz z realizacji projektu Jedzmy Odpowiedzialnie w sierpniu 2017. W związku tym, zobowiązaniaFundacji wobec szkół są rozpatrywane indywidualnie.

Program Eko-Szkoły (Zielona Flaga) jest obecnie realizowany przez inną organizację. Od września2017, Fundacja nie zajmuje się Eko-Szkołami i nie rekrutuje szkół do udziału w kolejnych edycjach.

O naszych działaniach będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Dalsze informacje:
Rafał Serafin
Prezes Zarządu
Fundacja Partnerstwo dla Środowiska
Rondo Mogilskie 1/226

E-mail: rafal.serafin@fpds.pl
E-mail: biuro@fpds.pl

Wyniki oceny aplikacji o certyfikat ZF i LCAE za rok szkolny 2016/17

Dnia 21 września 2016 roku miało miejsce posiedzenie Kapituły Programu Szkół dla Ekorozwoju. Podczas spotkania zostały zatwierdzone aplikacje o certyfikat Zielonej Flagi oraz Lokalnego Centrum Aktywności ekologicznej za rok szkolny 2016/17.

Decyzją Kapituły przyznano:

• 37 certyfikatów Zielonej Flagi na okres 3 lat

• 43 certyfikaty Zielonej Flagi na okres 1 roku

• 13 certyfikatów Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej przyznanych na okres 1 roku

Dziękujemy uczniom, koordynatorom szkolnym oraz całym zespołom projektowym  za pracę, zaangażowanie i wytrwałość w osiąganiu postawionych sobie celów.

Tych, którym nie udało się uzyskać certyfikatu, zachęcamy do kontynuacji działań i podjęcia wyzwania w bieżącym roku szkolnym.

WYKAZ CERTYFIKATÓW ZIELONEJ FLAGI NA OKRES 3 LAT

WYKAZ CERTYFIKATÓW ZIELONEJ FLAGI NA OKRES 1 ROKU

WYKAZ CERTYFIKATÓW LOKALNEGO CENTRUM AKTYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ

Rozstrzygnięcie konkursu Wielkie Tropienie Roślin 2016/17

Z radością chcieliśmy ogłosić, iż konkurs związany z działaniami projektowymi w Wielkim Tropieniu Roślin w roku 2016/17 został rozstrzygnięty.

W tym roku nagrody o warości 1000zł każda trafią do następujących placówek:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lamkowie

Przedszkole nr 7 "Pod Zielonym Semaforem" w Zduńskiej Woli

Szkoła w Rzozowie

Serdecznie dziękujemy za ciężką pracę w kolejnym roku trwania projektu.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10153 154 następna »

Darczyńcy

logo fee--